Dema

 

 

Alvito

Spomedzi cestných bicyklov bolo inovované Alvito. Kompletne nový prepracovaný rám s moderným designom v èeveno-bielo-striebornej kombinácii zaujme už na prvý poh¾ad. Biele ráfiky Remerx Rapid, biele sedlo WTB Silverado v kombinácii s bielou omotávkou na kormidle FSA Vero Compact tento pocit ešte umocòujú. Na výber je v kombinácii s prevodníkom FSA Compact 50x34 alebo Shimano 52x39.

Thoba

Odpružené celokarbónové MTB
Úplnou novinkou je zaradenie 3 modelov celoodpružených bicyklov karbónovými ramami – Quark, Voon a Plasma. Už na prvý poh¾ad zaujme moderne tvarovaná horná rámová rúrka ktorá je v napojení na sedlovú rúrku rozdvojená. Tieto celoodpružené rámy sú vyrobené rovnakou technológiou a z rovnakých materiálov ako predchádzajúce hardtaily. Jediným rozdielom je samozrejme napojenie zadnej stavby. Systém odpruženia je riešený ako štvorèapové zavesenie zadného kolesa s èapom nad osou zadného kolesa. Uvedený systém odpruženia má nieko¾ko výhod, medzi ktoré patri výborná tuhos zadnej stavby a trajektória zadnej stavby sa pohybuje po kružnici. Zdvih tohto rámu je 100mm.

Voon

Odpružené hliníkové MTB
Okrem drahších celokarbónových modelov ponuku doplnili aj 3 celoodpružené bicykle s rámami z hliníkovej zliatiny Alloy 6061 a prvkami hydroformingu – Spurr, Torre a Gobo. Systém odpruženia zostáva rovnaký ako pri karbónových rámoch a dåžka chodu je taktiež 100mm. Rozdielna je geometria týchto rámov, ktorá býva oznaèovaná ako trailová a posed je viac vzpriamenejší. Tento koncept dopåòajú vidlice so zdvihami 120mm. Vïaka ekonomickejšiej vo¾be komponentov sú tieto modely cenovo dostupnejšie, namä entry model Gobo.

Quark

Najvyšší model Quark je vybavený vzduchovou vidlicou Rock Shox Reba SL, komponentmi Shimano XTR/XT, Hayes Stroker Trail, FSA, WTB a pozícia kolies je osadená zapleteným setom Novatec Dragon.
Bicykle Voon a Plasma sú komponentovými náprotivkami hardtailových modelov Scaleo a Thoba. Jediným významnejším rozdielom je tvar kormidla, kedy u celoodpružených bicyklov sú použité tzv. lastovièky.

Lottus

Bicykel Scaleo je vybavený vzduchovou vidlicou Rock Shox Tora SL Air so zdvihom 100mm, kombinaciou radenia Shimano XT a SLX, komponentami FSA a WTB a o decelaraciu sa starajú hydraulické brzdy Hayes Stroker Trail so 160mm kotucami.
U modelu Thoba sa o komfort okrem samotného rámu stará uzamykate¾ná vzduchová vidlica Raidon z dielne najväèšieho svetového producenta odpružených vidlíc Suntour. Osadenie komponentami je oproti predchádzajúcemu modelu o jednu úroveò nižšie, èomu zodpovedá aj cenový rozdiel.